feeds2read
Latest Flows from this sub-category:
Ecological problems

Mba Distance Learning Programs 2009

Middle School Mambo

chemical-physical simulation of polymer based materials

Lexiophiles

Electronics Design Infomation

MBA Distance Education 2009

Distance Education Degree Online 2010

Chemistry Help

Online Special Education Degree 2010

random selection from this sub-category:
Student News Latest from The Student Zone

Cryotron Corporation

The Photonics Spotlight

Friends of Claverdon Primary School

BBC News | Education | UK Edition

www.onlinegardening.info

UrbanMonk.Net

Astronomy facts From Astronomy blog

Distance Education Degree Online 2010

Kriss Nature

Rss Directory > Misc > Science & Education > Psihologija Blog


Članci
Copyright: Copyright Psihologija Blog
Ono o čemu govorimo najbolje govori o našoj ličnosti. Den Zarela je nedavno lansirao TweetPsych , servis koji, između ostalog, koristi dva lingvistička algoritma kako bi došao do "psihološkog profila ličnosti" na osnovu sadržaja tvitova. Ti algoritmi otkrivaju dominantne kognitivne i afektivne sadržaje. Servis prikazuje i kraći spisak korisnika Twittera koji su najsličniji ispitivanom korisniku.
Alan Turing, britanski matematičar, je 1950. godine predložio test sposobnosti mašine da demonstrira inteligenciju. Kao kriterijum inteligencije postavljena je sposobnost mašine da prilikom tekstualne komunikacije zavara čoveka tako da ovaj ne može sa sigurošću da odredi da li komunicira sa mašinom ili drugim ljudskim bićem. Economist piše o jednom drugačijem pristupu testiranja. Poslednjih godina se o inteligenciji mašina uglavnom govorilo kroz primere računara koji uspešno igraju šah protiv ljudi. Najnovije primere upotrebe mašina u pokušajima emulacije ljudske interakcije nalazimo u igrama, pucačinama iz prvog lica.
  Wed, 15 Apr 2009 19:56:18 +0200
Čuvena zec-patka iluzija veoma dobro ilustruje činjenicu da percepcija nije samo proizvod stimulusa, nego da na nju snažno utiče naša mentalna aktivnost.
Psihodramski Centar Telos vas poziva da se uključite u iskustvenu grupu na temu partnerskih odnosa. Grupa će se sastojati od 12 susreta. Susreti će se održavati u Novom Sadu, jednom nedeljno, petkom od 18 – 20:30h. Prvi susret grupe će biti organizovan 12. decembra, u Novom Sadu. Adresa: Valentina Vodnika 21. Ukupna cena za svih 12 susreta iznosi 80 eura (ili dinarska protivvrednost u trenutku plaćanja, s obzirom na kurs eura). Redovni učesnici dosadašnjih radionica imaju pravo na popust od 20%!!!
Odsek za psihologiju Filozofskog fakulteta u Novom Sadu organizuje tribinu pod nazivom Duboki i traumatski strahovi - mogućnosti prevazilaženja . Ovo je prva u nizu ovosezonskih tribina i biće održana u četvrtak, 6. novembra u 14h u Svečanoj sali (30/I) Filozofskog fakulteta (dr Zorana Đinđića 2). Gost predavač je Vladan Beara, psiholog i psihoterapeut Centra za traumu u Novom Sadu ( www.wartrauma.org ).
  Tue, 28 Oct 2008 01:36:35 +0100
Psihodramski centar Telos organizuje novu psihološku radionicu pod nazivom “OSEĆANJA NA SCENI” – PARTNERSKI ODNOSI.
  Mon, 22 Sep 2008 20:54:32 +0200
DRAGE/I,
  Sat, 06 Sep 2008 12:09:28 +0200
Britanska studija, preduzeta sa ciljem utvrđivanja veze između muzičkog ukusa i ličnosti, otkrila je da ljubitelji klasične muzike i fanovi hevi metala dele neke značajne crte lličnosti kao što su kreativnost i stidljivost. U ovom istraživanju, koje je u petak objavio škotski Heriot-Vat Univerzitet u Edinburgu, učestvovalo je 36.000 ljubitelja muzike širom sveta. Njihov zadatak je bio da navedu svoju omiljenu muziku i daju kratke opise svoje ličnosti. Veruje se da je ovo najveće istraživanje ove vrste ikad sprovedeno.
  Mon, 01 Sep 2008 22:58:14 +0200
PSIHODRAMSKI CENTAR TELOS  
  Thu, 14 Aug 2008 22:18:11 +0200
Tokom sledećih nekoliko nedelja na Olimpijadi ćemo viđati brojne sportiste kako ponosno stoje ispršeni sa visoko uzdignutim rukama i izrazom trijumfa na licu. Sa druge strane, viđaćemo i one pognutih glava. Prema novom istraživanju, emocionalni izrazi ponosa i stida nisu naučene, kulturom definisane navike. Baš poput osnovnih emocija sreće, tuge, straha i gađenja, načini pokazivanja ponosa i stida su urođeni i verovatno su tokom evolucije postali sredstvo učvršćivanja našeg statusa ili izražavanja prihvatanja tuđe dominacije.

Disclaimer|Rss Directory|Try a Feed|Suggest a Feed|F-A-Q|Partners
Links: Reflexologie Plantaire | Référencement internet | Annuaire Webmaster  | ubuntu/debian tips
Comparateur de Prix | Logos, Sonneries, Jeux Java | Sonneries pour portables | Ringtones and logos for mobile phone | Accéssoires pour téléphone portable | Sonneries Et Logos
© copyright feeds2read.net 2005-2010